Często Zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego mówimy o rzeczywistościach alternatywnych?
Jesteśmy pewni istnienia (wielu nieskończenie wielu) rzeczywistości. Chociaż zazwyczaj istnieje legalna i licencjonowana wersja. Zaskakująco wiele grup ludzi. „Rzeczywistość”, a raczej jej wersja. Nauka z grubsza nazywa taką „rzeczywistość” ważnym paradygmatem. W języku programowania komputerowego nazywa się to interfejsem. Potencjalnie jednak każdy z nas może „zalogować się” do niezliczonej liczby różnych rzeczywistości. Ale możemy świadomie wybierać je tylko wtedy, gdy nasz umysł przestaje być reaktywny. Kiedy przestajemy reagować jak dobrze zaprogramowane maszyny, jak sprytnie ukierunkowani konsumenci – zaczynamy być kreatywni. Jesteśmy świadomi dokonywania wyboru. I rzeczywiście, dosłownie zawsze wybieramy i tworzymy naszą rzeczywistość, ale nie zawsze ją znamy. Ten mały detal robi ogromną różnicę. Wszystko dosłownie sprowadza się do wibracji lub częstotliwości, co potwierdzają również najnowsze odkrycia neurobiologii i fizyki. Maszyny (które czasami nieświadomie) działają na pewnych częstotliwościach i przyciągają również pewne częstotliwości. Dlatego pozostawanie w danej rzeczywistości to nic innego jak wybór konkretnej wibracji, która przejawia się jako proroctwo potwierdzające siebie samego – ponieważ przyciągasz tylko to, czym jesteś. A to dokładnie to, czego pragniesz lub… czego się boisz.
Czym jesteś? Czy nigdy nie miałeś wrażenia, że cię oszukano? Kim jesteś?
Nie ma odpowiedzi na to pytanie w języku dyskursywnym. To doświadczenie, które musi być przeżyte. Anatta, nie ja. Jestem, neti neti. Nasza nazwa: True Self Inquiry, odnosi się do tej niewyrażalnej odpowiedzi. To dochodzenie ostatecznie łączy się z tworzeniem rzeczywistości alternatywnej do tej, którą do tej pory uznawaliśmy za jedyną prawdziwą. Zawsze zbliżamy się do krawędzi możliwości, w kierunku nowego. Nasza perspektywa transgresywna i transpersonalna. Zakładamy, że jako ludzie wszyscy dążymy do wzrostu naszych doświadczeń po weryfikacji naszych ograniczeń i potencjałów. Dlatego stojąc na skraju, który właśnie osiągnęliśmy, wciąż zadajemy sobie pytanie: co jeszcze byłoby możliwe? Pytając, pomagamy ci zadać sobie pytanie. Pomagamy Ci zrobić to, co najtrudniejsze: pozostać w tym pytaniu. Bez odpowiedzi. Nie pozwalając Gadaczowi w twojej głowie otworzyć ust. Czemu? Żebyś mógł zobaczyć, co Alicja widziała po drugiej stronie lustra. Zawsze możesz wrócić i zapomnieć. Zawsze możesz wybrać niebieską pigułkę, tak jak główna bohaterka w filmie „Matrix” i jak miliony głównych bohaterów w rzeczywistości Matrixa, lub – jak to ujął Jean Baudlillard – w rzeczywistości symulakra.
Skąd wiadomo, że można nam zaufać?
Zaczynamy pomagać innym w ich rozwoju od siebie. Dlatego stosujemy dwie podstawowe zasady ogólne – etykę i samodyscyplinę, a także wiele sprawdzonych zasad szczegółowych. Najważniejsze z nich są wymienione poniżej: Wdzięczność za każde „tu i teraz”. Szacunek dla naszych Rodziców i życia, które reprezentują. Uznanie dla naszych Mistrzów i poglądów, które reprezentują. Uważność – kojarzona głównie z naszymi stanami umysłu i intencji. Przejrzystość naszych metod i związanych z nimi celów. Uczciwość w relacji terapeutycznej – szczególnie w zakresie nie wykorzystywania naszych ról. Ciągłe doskonalenie naszych umiejętności i samokontroli (superwizja). Brak uzależnień – optymalnie od wszystkiego: tożsamość, uznanie, prestiż, pieniądze, żywność, substancje itp. Brak misji – każdy, w każdej chwili. Brak presji – aby cokolwiek zrobić. Otwartość na wszystko, co przyspiesza proces wzrostu. Samozatrudnienie za jakąkolwiek obfitość. Uważamy, że UWAŻNOŚĆ jako podstawowa umiejętność i postawa zapewniająca TU I TERAZ jest najważniejsza od nich wszystkich. Uwaga lub uważność gwarantuje również nieprzerwany związek z życiem, brak niepotrzebnych koncepcji, uspokojenie emocji, świadomość wyborów i poczucie odpowiedzialności.
Dlaczego robimy tylko to, co działa?
Ponieważ nie potrzebujemy zewnętrznych źródeł zasilania, tak zwanej samooceny. Ponieważ udawanie, że „istnieją poważne problemy, których nie można rozwiązać”, jest stratą czasu. Co więcej, jesteśmy niekomercyjni, anty-korporacyjni i przeciwko patriarchalnej gospodarce nastawionej na zysk za cenę, która sprawia, że ​​ludzie wierzą w swoje potrzeby lub kłamią im w sprawie sposobów zaspokojenia tych potrzeb. Ponadto, możemy sobie pozwolić na ten luksus, ponieważ nie musimy pracować dla naszego utrzymania. Moglibyśmy usiąść na tarasie lub w altance przez kilka dni (co czasem robimy) i patrzeć w dal, delektując się trylami ptaków w zieleni, lub obserwować zimową zen nieruchomej natury i zdjęcie jakiejś białej majestatycznej skały, lub gapić się na bezmiar oceanu, rozkoszując się pieśnią fado swoich burzliwych fal. Jednak patrząc w ciszy na zapierające dech w piersiach zachody słońca nad oceanem, wsłuchując się w wieczorną pieśń ptaków, wdychając zapach kwitnących pomarańczowych drzew, łączymy się z Całkowitą Istotą. A potem przychodzimy na wyraźne wezwanie do działania. Więc wstajemy, idziemy i wykonujemy naszą służbę dla światła, najlepiej jak potrafimy – z ufnością i pokorą. Działamy na zaproszenie Ducha i ludzi, z powodu naszej obfitości i potrzeby dzielenia się z innymi. Działamy, ponieważ rzeczy, które robimy, po prostu przynoszą radość naszym sercom, rozwijają nasze umiejętności i dają poczucie, że jesteśmy częścią znacznie większego (globalnego) procesu poszerzania świadomości i przyczyniają się do wielkiej zmiany jakości życia na naszej planecie.
Dlaczego dopiero teraz o Was usłyszałem?
Jesteśmy pewni, że właściwi ludzie docierają do nas we właściwym czasie. Czerpiąc z naszych doświadczeń wiemy, że informacja to energia, a jej przepływ opiera się nie tylko na elementach marketingu, ale także na emocjach, opiniach i doświadczeniach ludzi, którzy dążą do czegoś lub po prostu wiedzą, co polecają i komu. Wierzę również, że ludzie nie potrzebują rozmawiać na ich prawdziwe potrzeby. Docierasz do nas, kiedy jesteś gotowy. Jedna uwaga: niektórzy uczestnicy rejestrują się na warsztaty lub terapię tylko po to, aby udowodnić, że zamierzają pozostać tam, gdzie są. Mogą nas zaskoczyć podczas naszej sesji, ale wolimy nie przechodzić takiego testu. Weź to pod uwagę. Czekamy na tych, którzy są gotowi iść z nami przez wyjątkową podróż, pełną wzajemnego szacunku i szczerości. Oczekujemy Przyjaciół Rodziny Nelumbo, nawet do końca naszego życia. Czekamy na Ciebie.
Od czego zacząć świadome kreowanie rzeczywistości?
Siła tej metody nie może być przeceniana. Czemu? Ponieważ natychmiast przenosi ciało/umysł w Moc Tu i Teraz. A to oznacza wchodzenie w czystą istotę, w przestrzeń ultra-percepcyjną, w miejsce, w którym nie możesz być. To dziwne, że oddychanie jest nadal legalne lub nikt nie wpadł na pomysł ustanowienia jedynego dopuszczalnego sposobu wchłaniania tlenu! ;) Kiedy uczymy się pamiętać o oddychaniu, możemy zacząć – krok po kroku i świadomie – jeść, robić zakupy, patrzeć, spotykać się, komunikować, myśleć, czuć… świadomie tworzyć naszą rzeczywistość. Świadomie weź udział w tworzeniu Nowej Ziemi. Dlaczego nie teraz? Dlaczego nie ty?
polski