Osobowość bez tajemnic

Warsztaty z Enneagramu


seminarium I-go stopnia
po raz pierwszy w Polsce

prowadzi

dr Izabela Kopaniszyn

4.11.2018 WARSZAWA

Czy jesteś… obowiązkowym, skrupulatnym realistą, który żyje według ściśle określonych zasad? Opiekuńczym dawcą, który skupiając się na innych, najczęściej zapomina o samym sobie? Zdobywcą, który mierzy własną wartość miarą sukcesów odniesionych w życiu? Wrażliwym romantykiem, którego wzrok sięga hen, w dal ku walecznym przodkom albo w nieodgadnioną przyszłość?

Ciekawym świata, analitycznym introwertykiem? Odpowiedzialnym, godnym zaufania, lojalnym wobec rodziny i przyjaciół strażnikiem ogniska domowego? Entuzjastą, czerpiącym tylko to, co najlepsze z życia, które jest dla ciebie jedną wielką przygodą i zabawą? Bezpośrednim, pewnym siebie, odważnym i opiekuńczym „szefem”? Czy też… wrażliwym, poszukującym jedności mediatorem?

Instytut Nelumbo zaprasza na dwudniowe spotkanie

  • sobota (3.11.2018) - wykład wprowadzający do metody enneagramu
  • niedziela (4.11.2018) - warsztat rozwojowy, w trakcie którego dowiesz się co jest twoją mocną, a co słabszą stroną. Zrozumiesz główny pryzmat, przez który patrzysz na świat, a także pryzmaty Twoich bliskich. Dowiesz się także wiele na temat „instrukcji obsługi” swojej oraz innych osobowości.

„Dla mnie - mówi prowadząca warsztat, dr Izabela Kopaniszyn - życie dzieli się na czas przed Enneagramem i czas po poznaniu go.

Zostałam wyszkolona w zakresie klasycznej psychologii klinicznej, opisującej osobowości pod kątem ich zaburzeń.

Nie wspomina się w ramach tych opisów ani o „instrukcjach obsługi” ani o ruchu rozwojowym, ani tym bardziej o „celu duszy” każdego z nas.

Enneagram naucza tego wszystkiego i jeszcze wiele więcej.”

Wiedza, o którą opiera się diagnoza Enneagramu to prastara metodologia , mająca odbicia w wielu kulturach. Wywodząca się z Egiptu, wiedzy hermetycznej, przekazywanej od mistrza do ucznia, przeniesiona do sąsiadujących z nim krajów poprzez sufich oraz pitagorejczyków a potem udostępniona przez Gieorgija Gurdżiejewa (w XIX w) szerszym kręgom ludzi Zachodu. Enneagramem inspirowali się także Gustaw Jung, Oscar Ichazo, Claudio Naranjo.

Enneagram pozwala podzielić ludzkie typy osobowości na dziewięć podtypów (nie mylić z numerologią), wskazując dla każdego z nich:

  • ograniczenia,
  • potencjały,
  • typy rozwojowe,
  • tzw. skrzydła oraz
  • typ regresu.

Co więcej - pozwala dla każdego typu wyróżnić dziewięć stadiów lub poziomów rozwojowych.

Możesz, dzięki zrozumieniu Enneagramu, wejść w zupełnie nowy obszar zrozumienia siebie, relacji ze sobą, relacji z innymi. Możesz wreszcie zacząć rozumieć motywy zachowań innych, dotąd niezrozumiałe. Enneagram jest jak język programowania. Wreszcie przestajesz operować na poziomie interfejsu. Wreszcie Ty sam decydujesz o charakterze i funkcjonalności twojego życia.

Warsztat jest zaproszeniem do zapoznania się z podstawami prastarej wiedzy Enneagramu oraz zachętą do kontynuacji tego kursu w ramach spotkań on-line. Niezależnie od tego, czy weźmiesz udział tylko w tym jednym szkoleniu, czy też w całym programie - gwarantujemy, że Twoje życie zmieni się i wzbogaci tak, że zadasz sobie pytanie: „Czemu nie uczą tego w szkołach?”.

Osobowość bez tajemnic

to warsztaty składające się z trzech stopni.

Każdy stopień to dwudniowe weekendowe zajęcia, pierwsze na żywo, pozostałe on-line.

Plan warsztatów I stopnia:


1

3.11.2018 Warszawa

Spotkanie otwarte i wykład poświęcony Enneagramowi

Godzina: 18:00 - 20.30

2

4.11.2018 Warszawa

Enneagram i ty

Jak zdiagnozować siebie? Jak określić swój typ, skrzydło, regres i rozwój?

w godzinach 10:00 - 18:00. (z godziną przerwą na obiad)

ZAPRASZAMY

DO NIEZAPOMNIANEJ PRZYGODY

ODKRYWANIA SIEBIE :)

Nelumbo logo

Zgłoszenia i zapisy:

Ida Leśniowska - nelumbo.institute@gmail.com

Koszt: 450zł - cena promocyjna

polski